Korhan Başaran Movement RAu Master Class / Workshop

Jun 01 2018

SHARE THIS VIA:
Facebook

Twitter

Pinterest

3 gün

1 Haziran Cuma 19:00 – 21:00
2 Haziran Cumartesi 16:30 – 20:30
3 Haziran Pazar 16:30 – 20:30
3 Haziran Pazar 20:30’da atölye açık gösterimi

Önemli not : atölyeye tek gün katılım imkanı bulunmamaktadır

Master Class

“Dansçı ve Koreograf olarak calismalarimda yıllardır biriken, farklı disiplinlerden sanatçılarla da gercekleştirdiğim çalısmalarda paylasimlarimizdan bana kalan, damıtılan bilgi, sahşıma ait bir hareket dağarciğına ve dansa/sanata dair bir söyleme donustu. Cağdaş dönem yeni sanatcilari, bolca hedef saskinligina sebep olan bu karmaşık dönemde , kimliklerini bulmaları, gerçek ve özgün bilgiyi bulabilmeleri icin, büyük özverilerle arayıp, yakalamaları, özümsemeleri ve bolca tecrübe etmeleri gereken bir dönem geçiriyoruz.
Yapılacak dersler aslında toplanıp beraber nefes almak, bir adim atmak, yasanmisligi paylaşmak ve tüm bu süreci yeni bir tecrübeye dönüştürmek.
risk almak, bedeni ve kafayı anda tutabilmekle birebir iliskilidir .. dolayisiyla sanatçı her zaman kendinin ve cevresinin farkinda ve surekli kendini ileri tasimayi hedeflemektedir.”

Korhan Basaran

http://korhanbasaranandtheartistsandtherestofus.com

“The information which is collected over the years as a dancer and a choreographer working with several instruments with artists from various disciplines, after distillation, form a unique vocabulary and sensation about dance. The contemporary information includes being aware of the previous information that is available to you, transforming it into your own / genuine way and being able to respond to the moment and use the energy that is already there. Teaching is simply breathing in the same room and sharing the experience all together. I try to encourage the instruments to take risks at all times therefore the brain is always active, the dancer is always connected to the self and aware of the surrounding and pushing the ir limits constantly.”